واکسیناسیون کرونا از Biontech: این افراد نباید واکسینه شوند


واکسیناسیون تاج در آلمان آغاز شده است. اما همه نباید فوراً علیه ویروس کرونا واکسینه شوند – خصوصاً افراد خاصی.

  • در پایان سال 2020 ، در آلمان واکسن زدن در مبارزه با بیماری همه گیر تاج *.
  • واکسن به دلیل آن بحث برانگیز است مبتنی بر ژن نحوه عملکرد واکسن کرونا از بایونتک اولین در نوع خود است که در بازار تأیید شده است.
  • در حال حاضر وجود دارد اثرات جانبی شناخته شده توسط واکسیناسیون ممکن است رخ دهد این واکسن در برخی افراد واکنشهای آلرژیک شدید ایجاد کرد *.

واکسن کرونا که مدتها انتظار آن را می کشید سرانجام وارد می شود آلمان مجاز است و اولین گروه های افراد مجاز به پیوستن هستند واکسن زدن اجازه دادن. خطوط تاج-کرونااز طریق آن قرارهای واکسیناسیون * تعیین می شود ، در حال حاضر بیش از حد بارگیری شده است. با این حال ، برخی از مردم نگران و بلاتکلیف هستند که آیا آنها اصلاً هستند یا نه واکسن زدن باید برود – و تا حدودی به درستی.

واکسن کرونا قبلاً عناوین منفی ایجاد کرده است: واکسیناسیون کرونا می تواند شوک آلرژی ایجاد کند ، مانند echo24.de گزارش شده این به ندرت اتفاق می افتد ، اما برای دیگران نیز اتفاق می افتد اثرات جانبی ممکن است علاوه بر این ، یک شک عمومی وجود دارد زیرا واکسن بر اساس یک جدید ، مبتنی بر ژن نحوه عملکرد که برای اولین بار تأیید شده است. اما واکسن چگونه کار می کند ، کدام یک عناصر مشمول؟ و مهمتر از همه: چه کسی نباید فعلاً انجام دهد واکسن زدن اجازه دادن؟

واکسن کرونا از Biontech: این مواد تشکیل دهنده هستند

واکسن کرونا از Biontech به فاصله دو هفته و با دوز 30 میکروگرم هر کدام تجویز می شود. ماده فعال تشکیل شده از 30 میکروگرم اسید ریبونوکلئیک پیام رسان (mRNA). واکسیناسیون شامل نوعی طرح اصلی برای آن است اسپایک-پروتئین، جز component ویروس کرونا است. واکسیناسیون به بدن این امکان را می دهد تا این پروتئین را به تنهایی تولید کند ویروس کرونا مبارزه کردن.

مواد تشکیل دهنده واکسن کرونا از Biontech / Pfizer

mRNA

لیپیدها (((4-هیدروکسی بوتیل) آزاندییل) بیس (هگزان -6،1-دییل) بیس (2-هگزیلدکانوات) ، 2[(Polyethylenglykol)-2000]-N ، N-ditetradecylacetamide ، 1،2-distearoyl-sn-glycero-3-phosphocholine و کلسترول)

کلرید پتاسیم

فسفات پتاسیم مونوبازیک

سدیم کلرید

zweibasisches Natriumphosphat-Dihydrat

ساکاروز

به علاوه عناصر واکسن از یک پوشش محافظ ساخته شده است نانوذرات لیپیدی، و متنوع نمکهاچه کسی mRNA و چربی محافظت و ترویج جذب واکسن در بدن. برخلاف واکسن های معمولی ، واکسن کرونا بدون مواد نگهدارنده و تقویت کننده های فعال. واکسن باید 28 روز پس از اولین واکسیناسیون باشد اثر نشان دادن

به نظر می رسد این ماده مسئول شوک های آلرژی باشد

از آنجا که RNA بسیار پایدار نیست ، واکسن بسیار سرد نگهداری شود: حداکثر تا منهای 80 درجه. به عنوان یک محافظت بیشتر ، RNA به پوسته ای نیاز دارد که به آن کمک می کند تا به سلول ها نفوذ کند. این پوسته متشکل از نانوذرات لیپیدی. سه مورد از این چهار لیپید مصنوعی هستند ، تنها چربی طبیعی موجود در آنها است کلسترول.

برخی از کارشناسان معتقدند که علت جدا شده شدید است واکنش های آلرژیک بعد از واکسیناسیون اینها گویچه های چربی هستند. سوp ظن بلند است Frankfurter Rundschau به خصوص پلی اتیلن گلیکول. با این حال ، هیچ یک از لیپیدهای موجود مواد غیرمعمولی نیستند ؛ این ماده اغلب در داروها یا مواد آرایشی یافت می شود. خواه واقعاً در این مورد باشد جزء است ، با این حال ، هنوز از نظر علمی ثابت نشده است.

واکسن کرونا از Biontech: این نحوه کار واکسن است

در گذشته شایعه ای وجود داشت مبنی بر اینکه واکسن کرونا می تواند DNA انسان را تغییر دهد – از این گذشته ، برای واکسیناسیون استفاده خواهد شد اطلاعات ژنتیکی ویروس کوروناویروس در حال مرگ است سلول انسانی قاچاق به محض اینکه mRNA وارد سلولهای انسانی شده است ، به لطف برنامه ای که روی آنها ذخیره شده است ، آنها می توانند پروتئین ویروس و سیستم ایمنی حاضر. این سیستم ایمنی بدن انسان را تحریک به تولید می کند آنتی بادی یک

نگران باشید که به طور خاص واکسن mRNA خطرات امنیتی ویژه ای را با خود به همراه آورید و مانند آن ژنوم انسان تغییر می کند ، کارشناسان با صدای بلند آژانس مطبوعاتی آلمان برای بی اساس. “در مردم ژنوم به شکل DNA در هسته سلول ، “موسسه پل ارلیچ ، مسئول ایمنی واکسن ها ، می گوید. “ادغام RNA که در DNA به دلیل ساختار شیمیایی متفاوت امکان پذیر نیست. “

این افراد باید با واکسیناسیون کرونا آن را ایمن بازی کنند

بخصوص مبتلایان به آلرژیکه در حال حاضر یکی شوک آنافیلاکتیک کسانی که واکسن زده اند باید قبلاً به آنها اطلاع داده شود واکسیناسیون کرونا ترجیح می دهید دوباره با پزشک خانواده خود تماس بگیرید. افرادی که تب یونجه دارند یا آلرژی لازم نیست نگران گرد و غبار خانه یا موی حیوانات باشید.

بیمارانی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند نیز باید مشورت کنند. از آنجا که واکسن در صورت نیاز به تزریق عضله ، هنگام مصرف این داروها خطر خونریزی افزایش می یابد.

این عوارض جانبی به دلیل واکسن کرونا امکان پذیر است

کنار یکی شوک آلرژیککه بعید به نظر می رسد ، در حال حاضر چند مورد دیگر است اثرات جانبی از واکسن کرونا از Biontech شناخته شده:

بر اساس مطالعه ، عوارض جانبی واکسن کرونا از Biontech / Pfizer شناخته شده است

– درد در محل واکسیناسیون: 66 تا 83 درصد از افراد – خستگی: 34 تا 59 درصد از افراد – سردرد: 25 تا 52 درصد از افراد – درد عضلانی: 14 تا 37 درصد از افراد – لرز: 6 تا 35 درصد از افراد – درد در اندام ها : 9 تا 22 درصد از افراد – اسهال: 8 تا 12 درصد از افراد – تب: 11 درصد از افراد مسن ، 16 درصد از افراد جوان

از اواخر ژوئیه تا اواسط ماه نوامبر ، 44820 نفر مورد بررسی قرار گرفتند و نتایج آن در “New England Journal of Medicine” منتشر شد. حدود نیمی از افراد مورد آزمایش دریافت کردند واکسن دو بار ، بقیه یک دارونما بدون اثر.

واکسن کرونا چه عوارض جانبی طولانی مدت می تواند ایجاد کند؟

انتقاد این است که نمی توان در طولانی مدت عواقب واکسن کرونا را تحقیق کرد. برای این واکسن در طول سالها به طور گسترده آزمایش شود. با این حال ، می توان نتیجه گیری اولیه را در مورد احتمال انجام داد اثرات جانبی بیرون تحقیقات ترسیم شده در گذشته. واکسن های کرونا باید همچنان مشاهده شود * echo24.de بخشی از شبکه Ippen-Digital است

لیست لیست ها: © Sven Hoppe / dpa / Symbolbild


این مطلب رو دوست داشتی؟ برای دوستانتم بفرست:)

0
426 اشتراک

واکنش شما با دیدن این مطلب چی بود؟

گریه گریه
0
گریه
جذاب جذاب
0
جذاب
لعنتی لعنتی
0
لعنتی
بیزار بیزار
0
بیزار
باحال باحال
0
باحال
پسند پسند
0
پسند
عشق عشق
0
عشق
پیروزی پیروزی
0
پیروزی
ماذا فازا ماذا فازا
0
ماذا فازا

نظرات 0

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واکسیناسیون کرونا از Biontech: این افراد نباید واکسینه شوند

log in

Become a part of our community!

حساب کاربری ندارید؟
sign up

reset password

بازگشت به
log in

sign up

Join BoomBox Community

بازگشت به
log in
یک فرمت انتخاب کنید
آزمون شخصیت
یک سری از سوالات برای دریافت نتایجی در مورد شخصیت افراد
آزمون علمی /تفننی و ...
تعدادی سوالات با پاسخ های صحیح یا نادرست که علم شخص را بررسی می کند
نظر سنجی
رای دادن برای تصمیم گیری یا فهمیدن عقاید و نظرات
استوری (داستان)
شامل یک متن و تصاویر
لیست
لیست های کلاسیک
لیست باز
لیست باز
لیست با رتبه بندی
لیست با رتبه بندی
یادگاری
آپلود تصاویر برای ایجاد یادگاری های شخصی
ویدئو
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
صوت/موسیقی
Soundcloud or Mixcloud Embeds
تصویر
عکس یا گیف
متحرک
فرمت گیف