AstraZeneca و Biontech: تفاوت بین دو واکسن کرونا چیست؟


واکسن AstraZeneca به زودی در اتحادیه اروپا تأیید می شود. اما چه چیزی آن را از ماده فعال از Biontech متمایز می کند؟

  • در بریتانیا واکسن AstraZeneca قبلاً تصویب شده
  • اتحادیه اروپا چندین مورد دارد صد میلیون قوطی از واکسن سفارش داده شده
  • اما تفاوت در چیست واکسن Biontech؟

در سال گذشته ، شرکت های زیادی در سراسر جهان به سختی روی یک شرکت کار کردند واکسن ویروس کرونا به امید کنترل همه گیر همه کار کرد. چگونه echo24.de* گزارش شده را دریافت کرده است واکسن Biontech اولین تصویب در انگلیس ، ایالات متحده آمریکا ، کانادا و همچنین اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) نیز به همین ترتیب تصویب شد.

در همین حال نیز دارد واکسن AstraZeneca در انگلستان تأیید شد* انتشار آژانس دارویی اروپا (EMA) هنوز در انتظار است و بلند است gofeminin.de احتمالاً در اوایل فوریه برگزار می شود. ماه ها پیش ، اتحادیه اروپا 300 میلیون دوز واکسن سفارش داده شده. همچنین یک گزینه برای 100 میلیون قوطی اضافی نیز وجود دارد. اما چه چیزی آنها را متفاوت می کند واکسن AstraZeneca و Biontech؟

واکسن کرونا ویروس: ماده فعال AstraZeneca به این ترتیب عمل می کند

حتی رویکرد تولید واکسن در هر دو مشترک است واکسن های ویروس کرونا کاملاً متفاوت ماده فعال کننده جدید از AstraZeneca بر اساس موسسه پاول ارلیچ (PEI) برای واکسن ها و داروهای زیست پزشکی واکسن به اصطلاح ناقل.

از ویروس سرماخوردگی شامپانزه استفاده می شود که نمی تواند در انسان تولید مثل کند infranken.de گزارش شده اما به طوری که ویروس در برابر ویروس کرونا محافظت می کند ، ژن باید اصلاح شود تا نقشه تولید پروتئین سنبله Sars-CoV-2 گنجانده شود. این پروتئین سنبله در بدن قادر به تکثیر ویروس است.

واکسن ویروس کرونا: AstraZeneca به بهترین روش ها متکی است

سپس در بدن ، این طرح به برخی سلولهای بدن وارد می شود ، سپس شروع به تولید این پروتئین سنبله می کنند. از آنجا که سیستم ایمنی بدن از این پروتئین آگاهی ندارد ، شروع به تولید آنتی بادی و سلولهای T می کند که سپس با بیماری قبل از بیماری مقابله می کنند ویروس کرونا باید محافظت کند

با این حال ، تاکنون فقط تعداد کمی وجود دارد واکسن هاکسانی که از روش برداری استفاده می کنند ، آزمایش شده و م consideredثر در نظر گرفته می شود. کنار واکسن ویروس کرونا از جمله ، ماده موثری که در برابر ابولا محافظت می کند بر اساس فرآیند بردار است.

واکسن علیه ویروس کرونا: Biontech به روند جدید mRNA متکی است

بایونتک در همین حال به یکی مبتنی بر mRNA متکی است واکسن. بر خلاف واکسنهای معمولی ، طبق گفته شرکت مستقر در ماینتس ، اینها هیچ پروتئین ویروسی ندارند ، “فقط اطلاعاتی که سلولهای خود ما برای تولید یک ویژگی ویروسی نیاز دارند که پاسخ ایمنی مورد نظر را ایجاد می کند.

واکسن AtraZenca قبلاً در انگلیس واکسینه شده است.

© گرت فولر / dpa

این mRNA در بدن آزاد می شود و از “قطعات کوچک و بی خطر ویروس Covid 19” استفاده می کند تا برای سلول ها توضیح دهد که چگونه می توانند “ویروس را شناسایی و حمله کنند”. سلول ها این اطلاعات را به خاطر می سپارند و بنابراین از ایمنی در برابر آن اطمینان می کنند ویروس کرونا. علاوه بر این ، نه تنها باید از همانند سازی و پخش شدن در بدن ، بلکه از انتقال آن به افراد دیگر نیز جلوگیری شود.

واکسن علیه ویروس کرونا: مواد موثره AstraZeneca و Biontech بسیار موثر هستند

واکسن mRNA – که Moderna و CureVac نیز در حال تولید هستند – توسط بایونتک پس از دو بار واکسیناسیون طی سه هفته حدود 95 درصد موثر است. AstraZeneca در نوامبر سال 2020 حدود 70 درصد از آن محافظت کرد.

در این بین ، تیمی از محققان دانشگاه آکسفورد دریافتند که این دو ضعیف تر است مدرس حدود 90 درصد حفاظت حاصل می شود در دو قوطی پر با این حال ، این مقدار فقط 62 درصد بود. با این حال ، انتقاداتی مطرح می شود که واکسن AstraZeneca فقط در افراد زیر 55 سال مورد آزمایش قرار گرفت و بنابراین هیچ اطلاعاتی در مورد اثربخشی آن در سالمندان در دسترس نیست.

واکسن علیه ویروس کرونا: تمایز بین AstraZeneca و Biontech در نمای کلی

  • واکسن وکتور در مقابل mRNA: شرکت انگلیسی-سوئدی AstraZeneca از واکسن خود علیه آن استفاده می کند ویروس کرونا روی روش برداری. از طرف دیگر ، Biontech یکی دارد واکسن بر اساس mRNA. بر خلاف روش بردار ، این هنوز در عمل استفاده نشده است.
  • اثربخشی: هر دو واکسن در صورت دوز صحیح بسیار موثر هستند ، اما باید دو بار تجویز شوند. ماده موثره AstraZeneca به حفاظت 90 درصدی می رسد بایونتک حدود 95 درصد از عفونت محافظت می کند.
  • ذخیره سازی: ذخیره سازی یکی از مزایای بزرگ این است واکسن AstraZeneca. در طول ماده فعال Biontech باید در دمای 70- درجه نگهداری شود ، واکسن ناقل را می توان در یخچال نگهداری کرد. بنابراین برای اقدامات پزشکی و واکسیناسیون سراسری نیز مناسب است.
  • قیمت: چگونه welt.de گزارش شده است واکسن AstraZeneca همچنین با قیمت 1.78 یورو در هر دوز نیز به طور قابل توجهی ارزان تر از آن است رقیب Biontech. هزینه این قوطی حدود 12 یورو است. هزینه های بالاتر بلند می شود welt.de احتمالاً مربوط به فرآیند ساخت است.
  • اثرات جانبی: عوارض جانبی واکسن AstraZeneca * به سختی با موارد دیگر متفاوت است ماده موثره از Biontech* با این حال ، آن وجود دارد واکسن چندین بار از شرکت ماینتس مشکلات مربوط به واکنشهای آلرژیک* *echo24.de بخشی از شبکه Ippen-Digital است

Rubriklistenbild: © لیام مکبورنی / dpa


این مطلب رو دوست داشتی؟ برای دوستانتم بفرست:)

0
405 اشتراک

واکنش شما با دیدن این مطلب چی بود؟

گریه گریه
0
گریه
جذاب جذاب
0
جذاب
لعنتی لعنتی
0
لعنتی
بیزار بیزار
0
بیزار
باحال باحال
0
باحال
پسند پسند
0
پسند
عشق عشق
0
عشق
پیروزی پیروزی
0
پیروزی
ماذا فازا ماذا فازا
0
ماذا فازا

نظرات 0

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

AstraZeneca و Biontech: تفاوت بین دو واکسن کرونا چیست؟

log in

Become a part of our community!

حساب کاربری ندارید؟
sign up

reset password

بازگشت به
log in

sign up

Join BoomBox Community

بازگشت به
log in
یک فرمت انتخاب کنید
آزمون شخصیت
یک سری از سوالات برای دریافت نتایجی در مورد شخصیت افراد
آزمون علمی /تفننی و ...
تعدادی سوالات با پاسخ های صحیح یا نادرست که علم شخص را بررسی می کند
نظر سنجی
رای دادن برای تصمیم گیری یا فهمیدن عقاید و نظرات
استوری (داستان)
شامل یک متن و تصاویر
لیست
لیست های کلاسیک
لیست باز
لیست باز
لیست با رتبه بندی
لیست با رتبه بندی
یادگاری
آپلود تصاویر برای ایجاد یادگاری های شخصی
ویدئو
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
صوت/موسیقی
Soundcloud or Mixcloud Embeds
تصویر
عکس یا گیف
متحرک
فرمت گیف